Strona parafii świętego Józefa

w Kalwarii Zebrzydowskiej


Wszystkim parafianom i gościom 
życzymy błogosławieństwa Bożego!


Jesteś tutaj: Strona główna Akcja Katolicka

Akcja KatolickaAkcja Katolicka to organizacja wiernych świeckich, w pełni oddanych Panu Bogu i odpowiedzialnych za Kościół, za rozwiązywanie ludzkich spraw w duchu Ewangelii. Celem Akcji Katolickiej jest pogłębianie chrześcijańskiej formacji jej członków, współpraca świeckich z biskupami i kapłanami oraz zaangażowanie w działanie apostolskie Kościoła.

Akcja Katolicka prowadzi różnorodną działalność ? dostosowaną do warunków i specyfiki danego środowiska. Przede wszystkim są to działania formacyjne i religijne. Ważną rolę odgrywa aktywność charytatywna.

W uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, przypadającą w ostatnią niedzielę roku kościelnego, Akcja Katolicka obchodzi swoje święto patronalne.

Sformułowaniem ?akcja katolicka? po raz pierwszy posłużył się papież Pius X. Nie traktował go jako nazwę własną. W ten sposób określił wszelką aktywność apostolską świeckich.

Obecnie Akcja Katolicka to najliczniejsza organizacja katolików świeckich w Polsce. Liczy ponad 25 tys. członków. Jest obecna we wszystkich diecezjach, także w Ordynariacie Polowym WP. Stowarzyszenie współpracuje z innymi ruchami katolickimi w kraju oraz z władzami samorządowymi. Wśród członków Akcji Katolickiej jest 14 parlamentarzystów, w tym jeden senator.

Drukuj PDF

Idź do góry

Msza święta szkolna

w niedziele o godzinie 11:00
 
/fot. J. Leski/

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w każdą środę o godzinie 17:45Intencje do nowenny można składać pod obrazem Matki Bożej przy Ołtarzu Głównym 

HISTORIA OBRAZU

Kazanie maryjne na Mszy świętej w środę o godz. 18:00 
 

Polecamy


Gość Niedzielny

Papież Franciszek na Twitterze

Jubileusz Miłosierdzia

W diecezji


Światowe Dni Młodzieży

Archidiecezja Krakowska

Szpital Domowy 

Copyright © Parafia św. Józefa w Kalwarii Zebrzydowskiej 2018

Template by Joomla 2.5 Templates & Przeprowadzki zagraniczne Kraków.