Jesteś tutaj: Strona główna Stowarzyszenie Najświętszej Rodziny

Stowarzyszenie Najświętszej Rodziny

Strona internetowa Stowarzyszenia Najświętszej Rodziny

Od początku istnienia Zgromadzenia Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu, bł. Maria od Pana Jezusa Dobrego Pasterza (Franciszka Siedliska), doceniała znaczenie i potrzebę współpracy z osobami świeckimi w szerzeniu Królestwa Bożej Miłości. Finalnie przyjęło to postać Stowarzyszenia Najświętszej Rodziny, które wypełniając nazaretańską misję apostolską dociera z Dobrą Nowiną zwłaszcza do rodzin.

Jan Paweł II ogłosił rok 1994 Rokiem Rodziny. Wtedy też rozpoczęły się spotkania dla rodzin: najpierw w Warszawie, a później na terenie całej Polski. W  Prowincji Krakowskiej spotkania rozpoczęły się w 2000 r. w Krakowie.

Do Stowarzyszenia mogą należeć rodziny oraz pełnoletnie osoby indywidualne, które pragną włączyć się w charyzmat i misję Sióstr Nazaretanek wobec rodziny poprzez aktywny udział w formacji i apostolstwie Stowarzyszenia.

Zadaniem członka Stowarzyszenia będzie oddawanie szczególnej czci Najświętszej Rodzinie poprzez naśladowanie jej cnót w życiu osobistym i rodzinnym, a także szerzenia nabożeństwa do Niej.