Strona parafii świętego Józefa

w Kalwarii Zebrzydowskiej


Wszystkim parafianom i gościom 
życzymy błogosławieństwa Bożego!


Jesteś tutaj: Strona główna Grupa Apostolska

Grupa ApostolskaAby tworzyć młodzieżowe środowiska katolickie, inspirowano młodych do tworzenia parafialnych grup, które pod czujnym okiem swoich duszpasterzy były źródłem przyjaźni, a przede wszystkim wypracowywały postawy zgodne z Ewangelią i wartościami ojczyźnianymi. W ten sposób powstały Grupy Apostolskie, których formacja dokonywała się w czasie Tygodniowych Rekolekcji Apostolskich, a w ciągu roku na cotygodniowych spotkaniach, gdzie ustalano i podejmowano konkretne, choćby małe zadania apostolskie do zrealizowania w życiu osobistym, w parafii, w rodzinie, środowiskach rówieśniczych.

Jak twierdził ks. kardynał Karol Wojtyła, który zainicjował ten ruch w Archidiecezji Krakowskiej: ?młodzież, która wysiada z autobusu, z pociągu, jest na środku kościoła, a czasem tylko w drzwiach, też jest ochrzczona, i często bierzmowana, ma więc prawo i obowiązek apostołować i trzeba ją do tego zadania przygotować, a więc trzeba ją nauczyć żyć po chrześcijańsku i apostolsko uaktywnić w Kościele i świecie?. Oczywiście w centrum spotkań grup apostolskich zawsze znajdowała się Msza Św. i praktyki religijne, w oparciu o które młodzi mogą odważnie świadczyć swoim życiem o Chrystusie, pracując nad swoją osobowością i identyfikując zagrożenia dla wartości chrześcijańskich.

W Grupach Apostolskich młodzież uczy się chrześcijańskiego stylu życia, nabiera umiejętności i odwagi prowadzenia rozmów religijnych, uczy się uzasadniania własnej postawy chrześcijańskiej. Grupa Apostolska jest więc szkołą chrześcijańskiego życia.

Drukuj PDF

Idź do góry

Msza święta szkolna

w niedziele o godzinie 11:00
 
/fot. J. Leski/

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w każdą środę o godzinie 17:45Intencje do nowenny można składać pod obrazem Matki Bożej przy Ołtarzu Głównym 

HISTORIA OBRAZU

Kazanie maryjne na Mszy świętej w środę o godz. 18:00 
 

Polecamy


Gość Niedzielny

Papież Franciszek na Twitterze

Jubileusz Miłosierdzia

W diecezji


Światowe Dni Młodzieży

Archidiecezja Krakowska

Szpital Domowy 

Copyright © Parafia św. Józefa w Kalwarii Zebrzydowskiej 2018

Template by Joomla 2.5 Templates & Przeprowadzki zagraniczne Kraków.