Jesteś tutaj: Strona główna Ogłoszenia parafialne OGŁOSZENIA – III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 19.03.2017r.

OGŁOSZENIA – III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 19.03.2017r.

W naszej parafii uroczystość odpustowa ku czci głównego patrona św. Józefa Oblubieńca NMP. Suma odpustowa o godz. 11.00. pod przewodnictwem ks. Mirosława Toszy. Taca z dzisiejszego dnia przeznaczona jest na potrzeby Wspólnoty Betlejem zajmującej się ludźmi bezdomnymi i uzależnionymi. Gorzkie żale z Kazaniem Pasyjnym o godz. 15.30., po nabożeństwie Msza św. Składka zbierana podczas nabożeństwa przeznaczona jest na kwiaty do Grobu Pańskiego.

KALENDARZ LITURGICZNY

Liturgiczna Uroczystość św. Józefa, oblubieńca NMP.

Podczas Mszy św. o godz. 18.00., modlimy się w intencji rodzin.

W tym dniu rozpoczynamy rekolekcje dla młodzieży szkół średnich. Bardzo prosimy uczniów o poważne potraktowanie tych spotkań. Rodziców i grono pedagogiczne prosimy o przypominanie i zachęcanie podopiecznych, by skorzystali z daru, który otrzymują od Pana Boga. Rekolekcje poprowadzi ks. Mirosław Tosza.

Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 17.45.

Po Mszy św. o godz. 18.00. , adoracja Najświętszego Sakramentu.

Piątek

Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 17.00., dla młodzieży i starszych  o godz. 19.00.

Uroczystość Zwiastowania Pańskiego.

W tym dniu obchodzimy Dzień Świętości Życia. Będziemy się modlić o poszanowanie życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Zachęcamy do podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego. W tym dniu rozpoczynamy rekolekcje dla starszych, dzieci i młodzieży gimnazjalnej. Program rekolekcji podany jest w gablotce z ogłoszeniami, w internecie. Bardzo prosimy o modlitwę w intencji rekolekcji, oraz o liczny udział w rekolekcyjnych spotkaniach. Rekolekcje poprowadzi ks. Wiesław  Pietrzak SCJ misjonasz ze Zgromadzenia Księży Sercanów.

Niedziela

Bardzo prosimy, by swój udział we Mszy św. dostosować do programu naszych rekolekcji. Składka z tego dnia przeznaczona jest na pokrycie kosztów rekolekcji.

Przed kościołem i w zakrystii można nabyć aktualną prasę katolicką: Gość niedzielny, Źródło, dla dzieci Mały gość niedzielny. Jest również Carolus.

Serdecznie dziękujemy za ofiarę z ubiegłej niedzieli na prace remontowe w parafii, złożono – 5894,00zł, a na pomoc misjom – 1199,00zł.

Każdego roku w okresie Wielkiego Postu Caritas rozprowadza Baranki Wielkanocne. Ofiara składana przy zakupie przeznaczona jest na finansowanie dzieł miłosierdzia prowadzonych przez Ośrodki Caritas.

.