Jesteś tutaj: Strona główna

GPS Kalwaria laureatem Nagrody Metropolity Krakowskiego

Stowarzyszenie GPS Kalwaria zostało laureatem  pierwszej edycji Nagrody Metropolity Krakowskiego ?Młodość ? projekt życia?. Nagroda młodym została wręczona podczas obchodów pierwszej rocznicy Światowych Dni Młodzieży, jakie odbyły się w Tauron Arenie w Krakowie, uczestniczyło w tym spotkaniu około 10 tys. młodych osób głownie wolontariuszy ŚDM 2016.

W trakcie wydarzenia po raz pierwszy została wręczona nagroda Metropolity Krakowskiego, której celem jest uhonorowanie młodych ludzi, którzy aktywnie włączają się w życie Kościoła i służbę na rzecz drugiego człowieka.

Nagroda Metropolity Krakowskiego ?Młodość ? projekt życia? została ustanowiona z okazji rocznicy ŚDM w Krakowie. Jest ona przyznawana młodym ludziom, którzy ofiarnie i twórczo angażują się w życie Kościoła i środowisk lokalnych, podejmując inicjatywy służące pomocy drugiemu człowiekowi, promocji kultury i edukacji, projektom społecznym oraz ożywieniu życia religijnego we wspólnotach parafialnych i duszpasterstwach. W pierwszej edycji Nagrody uczestniczyło 50 kandydatów.

W kategorii działalność społeczna uhonorowano Stowarzyszenie GPS Kalwaria Zebrzydowska.  Jak podkreślono młodzi otrzymali ją za aktywizację rówieśników w duchu nauczania św. Jana Pawła II. Z ich inicjatywy odbywają się w Kalwarii Zebrzydowskiej imprezy kulturalne, sportowe, modlitwy i spotkania młodych.

GPS Kalwaria zorganizowało m.in. Misyjny Koncert Kolęd, podczas którego młodzi zbierali ofiary na rzecz misji w Ekwadorze, a także Chrześcijańskie Walentynki ? koncert i świadectwa promujące chrześcijański model małżeństwa i rodziny. Młodzi organizują także popołudnia z grami planszowymi dla dzieci, zbierają i przewożą dary dla szkół na Kresach, prowadzą wieczory uwielbienia oraz akcje charytatywne na rzecz potrzebujących.

Czujemy się ogromnie docenieni i wyróżnieni, a jednocześnie składamy serdeczne gratulacje zarówno szóstce nagrodzonych, jak i pozostałym 43 zgłoszonym kandydatom ? komentowali na gorąco młodzi z GPS Kalwaria

To nie koniec dobrych wieści związanych z GPS Kalwaria, młodzi zostali zaproszeni do Telewizji Polskiej, do programu  TVP 1 ?Między Niebem a Ziemią?  gdzie podzielą się GPS-owym doświadczeniem Światowych Dni Młodzieży i minionego roku.

źródło: http://naszakalwaria.pl