Jesteś tutaj: Strona główna

Czy Pan Bóg jedzie z nami na wakacje? Sianożęty 2017

Na jednym z kościołów w czasie wakacji widniał plakat ewangelizacyjny z napisem: ?Nie ma wakacji bez Boga!?. Zastanawiałem się, ile osób to czyta i ile się tym przejmuje. Dzięki wyjazdowi zorganizowanemu przez PDMD ?Za rękę z Karolem? zrozumiałem, że bardzo wiele. Miejscowy kościół był przepełniony turystami, a w czasie Mszy św. na plaży o zachodzie słońca wiele osób przychodziło po błogosławieństwo. To naprawdę piękny widok: tylu ludzi, którzy chcą dziękować Bogu za swój czas wypoczynku i każde dobro, jakie od Niego otrzymują.

Ten wyjazd pokazał, że Pan Bóg jedzie z nami na wakacje, ponieważ nie zostawiamy Go w domu, a zabieramy Go ze sobą. W tym roku celem naszego wspólnego pobytu było znalezienie skarbu. Drogowskazem, żeby go znaleźć, był Dekalog. Poszukiwania rozpoczęła grupa 49 uczestników i 6 opiekunów 5 sierpnia od Mszy św. o godz. 21. Następnie po całonocnej podróży znaleźliśmy się w ośrodku ?Neptun? w Sianożętach.

W przerwach w szukaniu skarbu było wiele czasu na korzystanie z pięknej okolicy i plaży, która była w zasięgu naszego wzroku, zwłaszcza że pogoda w tym roku dopisała (humor też). Innym razem mogliśmy sprawdzić swoją wytrzymałość i odwagę w parku linowym, który znajduje się w Kołobrzegu. Poprawiliśmy swoją formę i kondycję, przechodząc labirynt i bawiąc się w podchody w Paprotach.

Z pewnością dało się zauważyć, że każda organizowana przez nas Msza św. modlitwa czy zabawa cieszyła się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców ośrodka, jako że wiele osób po prostu się do nas dołączało.

Ostatniego dnia pobytu w Sianożętach (15 sierpnia, czyli w uroczystość Wniebowzięcia NMP) w końcu udało nam się odnaleźć skarb! Każda z siedmiu grup zdobyła mapę, która była ukryta w różnych częściach ośrodka. Gdy udało się ją poskładać w całość, okazało się, że skrzynka ze skarbem była ukryta na plaży. W środku znajdował się cytat: Królestwo niebieskie podobne jest do skarbu ukrytego w roli (Mt 13,44). Tym skarbem, którego tak dokładnie szukaliśmy, była WIARA, bo to ona pozwala nam przejść przez życie z mocą i przekonaniem, że Bóg jest blisko nas, nawet w tych najtrudniejszych chwilach. Jest to wiara w: Boga, siebie i drugiego człowieka.

W każdym razie to nie miejsca sprawiły, że ten wyjazd zapadnie nam w pamięć, ale ludzie, których tam poznaliśmy i czas, który z nimi spędziliśmy. Ogromna radość towarzyszyła nam w czasie każdej zabawy, kąpieli w morzu i pogodnych wieczorków. Nie brakowało pięknych budowli z piasku czy też zaciętej walki na orliku. Ten wyjazd kolejny raz potwierdził, jak cudowną mamy młodzież i jak kochane są dzieciaki w Kalwarii Zebrzydowskiej. Z pewnością mogą to potwierdzić nasi fantastyczni opiekunowie: Bernadetta Słonina, Ola Filek, Ania Kowalczyk, Dawid Mrożek i Michał Wójcik, bez których nie byłoby tej pięknej atmosfery.

Nie pozostaje nam nic innego, jak tylko czekać do kolejnych wakacji. Gdzie spędzimy je tym razem? Wkrótce się dowiecie. Do zobaczenia.

ks. Leszek Kaczmarczyk