Strona parafii świętego Józefa

w Kalwarii Zebrzydowskiej


Wszystkim parafianom i gościom 
życzymy błogosławieństwa Bożego!


Jesteś tutaj: Strona główna

Czy Pan Bóg jedzie z nami na wakacje? Sianożęty 2017


Na jednym z kościołów w czasie wakacji widniał plakat ewangelizacyjny z napisem: ?Nie ma wakacji bez Boga!?. Zastanawiałem się, ile osób to czyta i ile się tym przejmuje. Dzięki wyjazdowi zorganizowanemu przez PDMD ?Za rękę z Karolem? zrozumiałem, że bardzo wiele. Miejscowy kościół był przepełniony turystami, a w czasie Mszy św. na plaży o zachodzie słońca wiele osób przychodziło po błogosławieństwo. To naprawdę piękny widok: tylu ludzi, którzy chcą dziękować Bogu za swój czas wypoczynku i każde dobro, jakie od Niego otrzymują.

Ten wyjazd pokazał, że Pan Bóg jedzie z nami na wakacje, ponieważ nie zostawiamy Go w domu, a zabieramy Go ze sobą. W tym roku celem naszego wspólnego pobytu było znalezienie skarbu. Drogowskazem, żeby go znaleźć, był Dekalog. Poszukiwania rozpoczęła grupa 49 uczestników i 6 opiekunów 5 sierpnia od Mszy św. o godz. 21. Następnie po całonocnej podróży znaleźliśmy się w ośrodku ?Neptun? w Sianożętach.

W przerwach w szukaniu skarbu było wiele czasu na korzystanie z pięknej okolicy i plaży, która była w zasięgu naszego wzroku, zwłaszcza że pogoda w tym roku dopisała (humor też). Innym razem mogliśmy sprawdzić swoją wytrzymałość i odwagę w parku linowym, który znajduje się w Kołobrzegu. Poprawiliśmy swoją formę i kondycję, przechodząc labirynt i bawiąc się w podchody w Paprotach.

Z pewnością dało się zauważyć, że każda organizowana przez nas Msza św. modlitwa czy zabawa cieszyła się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców ośrodka, jako że wiele osób po prostu się do nas dołączało.

Ostatniego dnia pobytu w Sianożętach (15 sierpnia, czyli w uroczystość Wniebowzięcia NMP) w końcu udało nam się odnaleźć skarb! Każda z siedmiu grup zdobyła mapę, która była ukryta w różnych częściach ośrodka. Gdy udało się ją poskładać w całość, okazało się, że skrzynka ze skarbem była ukryta na plaży. W środku znajdował się cytat: Królestwo niebieskie podobne jest do skarbu ukrytego w roli (Mt 13,44). Tym skarbem, którego tak dokładnie szukaliśmy, była WIARA, bo to ona pozwala nam przejść przez życie z mocą i przekonaniem, że Bóg jest blisko nas, nawet w tych najtrudniejszych chwilach. Jest to wiara w: Boga, siebie i drugiego człowieka.

W każdym razie to nie miejsca sprawiły, że ten wyjazd zapadnie nam w pamięć, ale ludzie, których tam poznaliśmy i czas, który z nimi spędziliśmy. Ogromna radość towarzyszyła nam w czasie każdej zabawy, kąpieli w morzu i pogodnych wieczorków. Nie brakowało pięknych budowli z piasku czy też zaciętej walki na orliku. Ten wyjazd kolejny raz potwierdził, jak cudowną mamy młodzież i jak kochane są dzieciaki w Kalwarii Zebrzydowskiej. Z pewnością mogą to potwierdzić nasi fantastyczni opiekunowie: Bernadetta Słonina, Ola Filek, Ania Kowalczyk, Dawid Mrożek i Michał Wójcik, bez których nie byłoby tej pięknej atmosfery.

Nie pozostaje nam nic innego, jak tylko czekać do kolejnych wakacji. Gdzie spędzimy je tym razem? Wkrótce się dowiecie. Do zobaczenia.

ks. Leszek Kaczmarczyk

 

Drukuj PDF

Idź do góry

Msza święta szkolna

w niedziele o godzinie 11:00
 
/fot. J. Leski/

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w każdą środę o godzinie 17:45Intencje do nowenny można składać pod obrazem Matki Bożej przy Ołtarzu Głównym 

HISTORIA OBRAZU

Kazanie maryjne na Mszy świętej w środę o godz. 18:00 
 

Polecamy


Gość Niedzielny

Papież Franciszek na Twitterze

Jubileusz Miłosierdzia

W diecezji


Światowe Dni Młodzieży

Archidiecezja Krakowska

Szpital Domowy 

Copyright © Parafia św. Józefa w Kalwarii Zebrzydowskiej 2018

Template by Joomla 2.5 Templates & Przeprowadzki zagraniczne Kraków.