Jesteś tutaj: Strona główna Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia 4 Niedziela Wielkiego Postu 2018

Ogłoszenia 4 Niedziela Wielkiego Postu 2018

OGŁOSZENIA – IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 11.03.2018r.

Gorzkie żale z Kazaniem Pasyjnym o godz. 16.00., po nabożeństwie Msza św. Składka zbierana podczas nabożeństwa przeznaczona jest na kwiaty do Grobu Pańskiego.                     Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na dalsze prace remontowe w parafii.

KALENDARZ LITURGICZNY

Poniedziałek

Podczas Mszy św. wieczornej modlimy się w intencji wszystkich rodzin przez przyczynę bł. Franciszki Siedliskiej.

Wtorek

W tym dniu przypada 5r wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową, pamiętajmy w modlitwie o Ojcu Świętym. Spotkanie przed bierzmowaniem kandydatów klas VII: kl. VIIa – godz. 17.00., kl.VIIb – po Mszy św.

o godz. 18.00.

Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 17.45.

Spotkanie do Bierzmowania klasa III A GIM o 18:00

Wsp. św. Klemensa Marię Hofbauera, prezbitera.

Po Mszy św. o godz. 18.00., adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa przez wstawiennictwo św. o. Pio.

Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 17.00. Droga Krzyżowa dla starszych

i młodzieży o 19.00.

Wsp. św. Patryka, biskupa.

W tym dniu rozpoczynamy rekolekcje Wielkopostne dla dzieci, młodzieży gimnazjalnej i starszych. Program rekolekcji podany jest w gablotce z ogłoszeniami i w internecie. Bardzo prosimy o modlitwę w intencji rekolekcji, oraz o liczny udział w rekolekcyjnych spotkaniach. Rekolekcje poprowadzi

ks. Jan Nowak – przewodniczący Krakowskiej Fundacji Centrum Informacji

i Spotkań, Dialogu, Wychowania i Modlitwy w Oświęcimiu.

Niedziela.

Wsp. św. Cyryla Jorozolimskiego, biskupa i doktora Kościoła.

Bardzo prosimy, by swój udział we Mszy św. dostosować do programu rekolekcji, który można sobie zabrać wychodząc z kościoła lub z zakrystii.

Nowenna przed Uroczystością św. Józefa każdego dnia przed Mszą św. o godz. 18.00.

Od wtorku do czwartku rekolekcje dla młodzieży szkół średnich. Rekolekcje poprowadzi Grupa Ewangelizacyjna Tymoteusz z Gubina. Bardzo prosimy młodzież, by z powagą                  i odpowiedzialnością podejść do tych spotkań, które będą mieć miejsce w aulii w LO.

Przed kościołem i w zakrystii można nabyć aktualną prasę katolicką: Gość niedzielny, Źródło, Carolus oraz nasza gazetka parafialna Głos św. Józefa z Kalwarii.

Każdego roku w okresie Wielkiego Postu Caritas rozprowadza Baranki Wielkanocne. Ofiara składana przy zakupie przeznaczona jest na finansowanie dzieł miłosierdzia prowadzonych przez Ośrodki Caritas.