Jesteś tutaj: Strona główna Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia 12 Niedziela Zwykła 2018

Ogłoszenia 12 Niedziela Zwykła 2018

XII Niedziela Zwykła 24.6.2018

Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 16.00., po nabożeństwie Msza św. Odpust w Lanckoronie – suma o godz. 11.30.

Kalendarz Liturgiczny

Poniedziałek

O godz. 18.00. Msza św. na zakończenie pracy Caritas w minionym roku i nauczycieli, którzy udzielali korepetycji. Po Mszy św. spotkanie Caritas na plebanii. Tradycyjnie modlimy się w intencji rodzin podczas Mszy św. o 18.00. przez przyczynę bł. Franciszki Siedliskiej.

Wsp. św. Zygmunta Gorazdowskiego, prezbitera.

Wsp. MB Nieustającej Pomocy.

Nowenna do MB Nieustającej Pomocy połączona z nabożeństwem czerwcowym.

Wsp. św. Ireneusza, biskupa i męczennika.

Po Mszy św. i nabożeństwie adoracja Najświętszego Sakramentu.

Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła.

Msze święte w naszym kościele o godz. 06.30.,08.00.,10.00. i 18.00.

Składka z tego dnia przeznaczona jest na Świętopietrze.

Odpust w Leńczach – suma odpustowa o godz. 11.00.

Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Sobota

Wsp. Świętych pierwszych męczenników Kościoła Rzymskiego. Zakończenie nabożeństw czerwcowych po Mszy św. o godz. 18.00.

Niedziela

Pierwsza miesiąca, po Mszach świętych adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. o godz. 08.00. zmianka różańcowa.

Po rocznej praktyce diakońskiej żegnamy ks. Adama Janowiaka, który został posłany na pierwszą placówkę jako wikariusz do parafii św. Stanisława Kostki w Kwaczale.

Przed kościołem i w zakrystii można nabyć aktualną prasę katolicką: Gość niedzielny, Źródło, Carolus. Jest również nasza gazetka parafialna.

07 lipca br. z Kalwarii wyrusza 219 Piesza Pielgrzymka Kalwaryjsko-Lanckorońska na Jasną Górę. Bliższe informacje podane na plakacie.

Fundacja AGAPE składa serdeczne podziękowanie za ofiarę z ubiegłej niedzieli, złożono – 3125,00zł.

Spotkanie dla rodziców dzieci, które wyjeżdżają na wakacje z ks. Leszkiem do Łaz we wtorek  o godz. 19.00. w auli na plebanii.

Rozpoczęły się wakacje i czas urlopów – wszystkim życzymy dobrej pogody, radosnych przeżyć, spokojnego i bezpiecznego wypoczynku. Jako ludzie wierzący, bądźmy zawsze świadkami Chrystusa przez godne zachowanie i przyzwoity strój  w miejscach modlitwy. Msze św. od poniedziałku w naszym kościele o 6:30 i 18:00.