Strona parafii świętego Józefa

w Kalwarii Zebrzydowskiej


Wszystkim parafianom i gościom 
życzymy błogosławieństwa Bożego!


Jesteś tutaj: Strona główna Małżeństwo

Małżeństwo


Małżeństwo to przymierze (KPK 1055 § 1) między mężczyzną a kobietą, które istniało od początku stworzenia, ale przez Jezusa Chrystusa zostało podniesione do godności sakramentu. To rzeczywistość zbyt poważna, aby z nią eksperymentować. Św. Jan Paweł II mówił: ?Nie żyje się, nie kocha i nie umiera na próbę?.
Podjęcie przygotowania do sakramentu małżeństwa jest dla każdego z ochrzczonych okazją do pogłębienia własnej wiary i życia modlitwy. Dobre przygotowanie gwarantuje pomyślność przyszłego małżeństwa!
Wymienia się dwa cele małżeństwa. Pierwszy cel to intymna wspólnota życia małżonków i ich dobro. Drugi cel to zrodzenie i wychowanie potomstwa, przyjęcie każdego dziecka, którym obdarzy Bóg. 
Małżonkowie ślubują sobie miłość wyłączną, wierną, pełną (dzielenie wszystkich radości i trudów, bez egoistycznych wyrachowań), płodną (otwartą na zrodzenie i wychowane potomstwa) i ludzką (realizującą się we wszystkich płaszczyznach człowieczeństwa). Takie cechy miłości małżeńskiej wymienia bł. Paweł VI w encyklice ?Human? vit??. 

Drukuj PDF

Idź do góry

Msza święta szkolna

w niedziele o godzinie 11:00
 
/fot. J. Leski/

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w każdą środę o godzinie 17:45Intencje do nowenny można składać pod obrazem Matki Bożej przy Ołtarzu Głównym 

HISTORIA OBRAZU

Kazanie maryjne na Mszy świętej w środę o godz. 18:00 
 

Polecamy


Gość Niedzielny

Papież Franciszek na Twitterze

Jubileusz Miłosierdzia

W diecezji


Światowe Dni Młodzieży

Archidiecezja Krakowska

Szpital Domowy 

Copyright © Parafia św. Józefa w Kalwarii Zebrzydowskiej 2018

Template by Joomla 2.5 Templates & Przeprowadzki zagraniczne Kraków.