W i t a m y     S e r d e c z n i e

na naszej parafialnej stronie internetowej.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławieństwa Bożego.

Jesteś tutaj: Strona główna Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia XXIX niedziela zwykła

Dzisiejsza niedziela wprowadza nas w Tydzień Misyjny. Ten czas ma nam pomóc w odkrywaniu potrzeby Ewangelizacji współczesnego świata i nam przybliżyć się do Pana Boga. Nasza modlitwa i wsparcie materialne niech będzie pomocą dla wszystkich misjonarzy i ludzi wśród których pracują. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na misje. Dzieci z Koła Misyjnego rozprowadzają „murzynka dla Murzynka”. W dniu dzisiejszym przeżywamy wspomnienie męczeńskiej śmierci bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Módlmy się przez Jego przyczynę za Ojczyznę. Nabożeństwo różańcowe o godz. 16.00.

KALENDARZ LITURGICZNY

Poniedziałek

Uroczystość św. Jana Kantego, prezbitera, głównego patrona archidiecezji krakowskiej i miasta Krakowa.

Podczas  Mszy św. o godz. 18.00 tradycyjnie modlimy się w intencji wszystkich rodzin przez przyczynę bł. Franciszki Siedliskiej.

Wsp. bł. Jakuba Strzemię, biskupa.

Po Mszy św. o godz. 18.00., spotkanie Rady Parafialnej i Komitetu Utrzymania Cmentarza na plebanii.

Wsp. św. Jana Pawła II, papieża.

Nowenna do MB Nieustającej Pomocy połączona z różańcem.

Ks. Kardynał serdecznie zaprasza na uroczystości odpustowe do Centrum Jana Pawła w Krakowie -  Łagiewnikach na godz. 17.00. Uroczysta Msza św. w klasztorze o godz. 19.00.

Wsp. św. Józefa Bilczewskiego, biskupa.

Po Mszy św. o godz. 18.00, adoracja Najświętszego Sakramentu.

Wsp. św. Antoniego, Marii Clareta, biskupa.

Sobota

W ramach przygotowania do Światowych Dni Młodzieży zapraszamy młodzież na spotkanie ze św. patronem o godz. 15.00. Program spotkania:

O godz. 15.00. – Koronka do Miłosierdzia Bożego, po nabożeństwie konferencja. O godz. 16.00., spotkanie na plebanii. Kończymy Mszą św.

o godz. 18.00.

Rocznica Poświęcenia Kościoła Własnego.

Po Mszy św. o godz. 09.30. wystawienie Najświętszego Sakramentu

i dziękczynne Te Deum.

Składka z tego dnia przeznaczona jest na cele budownictwa sakralnego.

O godz. 17.30. w kościele koncert zespołu „Proboszczowie” na który serdecznie zapraszamy.

Przed kościołem i w zakrystii można nabyć aktualną prasę katolicką: Gość niedzielny i Źródło. Jest również Carolus.

Serdecznie dziękujemy za ofiary z ubiegłej niedzieli: na remont ogrodzenia złożono 5485 zł i 2centy, na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia – 2101 zł i 10 euro.

Zapraszamy na Msze Świętą szkolną dla uczniów

Fot. J. Leski
 w każdą niedziele o godzinie 11:00

Nowenna do MB Nieustającej Pomocy

Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w każdą środę o godzinie 17:45

Intencje do nowenny można składać pod obrazem MB przy Ołtarzu Głównym

Boże Ciało

Msze Święte w Boże Ciało:
6:30, 8:00, 9:30, 11:00 i 12:30

Po Mszy świętej o 15:00 w Bazylice o. Bernardynów procesja z klasztoru do kościoła parafialnego i po procesji Msza święta.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału i wyznania wiary w Jezusa Eucharystycznego!