Jesteś tutaj: Strona główna Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia VI Niedziela Wielkanocna

Rozpoczyna się najpiękniejszy miesiąc, w którym możemy podziwiać piękny świat stworzony przez Pana Boga, a równocześnie dziękować przez Matkę Najświętszą za wszelkie łaski i piękno świata podczas nabożeństw majowych. Nabożeństwo majowe w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00, w niedziele i święta  godz. 16.00. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy w dni majowe wszystkich, a szczególnie dzieci.

KALENDARZ LITURGICZNY

Wsp. św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła

Tradycyjnie podczas Mszy św. o godz. 18.00 i nabożeństwa modlimy się w intencji wszystkich rodzin.

Uroczystość NMP Królowej Polski, głównej patronki Polski

Msze św. według porządku niedzielnego. O godz. 09.30 Msza św. w intencji Ojczyzny, na którą serdecznie zapraszamy. Po Mszach świętych odnowienie Ślubów Jasnogórskich. W tym roku szczególnie będziemy dziękować za 1050-lecie Chrztu Polski.

Bardzo prosimy o udekorowanie naszych domów i mieszkań barwami narodowymi. Zadbajmy też o porządek przy kapliczkach i krzyżach na terenie naszej parafii.

Wsp. św. Floriana, męczennika. Św. Florian jest patronem strażaków i hutników.

Nowenna do MB Nieustającej Pomocy połączona z nabożeństwem majowym

Wsp. św. Stanisława Kazimierczyka, prezbitera

Jest to pierwszy czwartek miesiąca, modlimy się za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

Godzina Święta połączona z nabożeństwem majowym

Święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba

Jest to pierwszy piątek miesiąca. Nabożeństwo wynagradzające NSPJ po Mszy św. o godz. 07.00 i podczas nabożeństwa majowego.

Msza św. dla dzieci o godz. 16.30, dla młodzieży o 19.00. Spowiedź rano od godz. 06.00, po południu od 15.30.

Sobota

Pierwsza miesiąca. Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP i nabożeństwo wynagradzające o godz. 07.00.

Odwiedziny chorych i starszych z Najświętszym Sakramentem w domach od godz. 09.00.

Honorowa Straż Niepokalanego Serca NMP o godz. 17.30 poprowadzi różaniec.

W tym dniu 14 alumnów piątego roku  naszego Seminarium przyjmie święcenia diakonatu w Katedrze Wawelskiej. Wśród nich jest Damian Obrał, który w naszej parafii miał praktykę duszpasterską – otoczmy wszystkich naszą modlitwą.

O godz. 13.00 na Orliku w ramach Dni Papieskich rozgrywki piłkarskie o puchar ks. Proboszcza

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

Podczas Mszy św. o godz. 11.00 uroczyste rozpoczęcie XIX Dni Papieskich w naszej parafii

W Krakowie uroczystości ku czci św. Stanisława B.M. połączone z dziękczynieniem za 1050-lecie chrztu Polski. Tradycyjna procesja z Wawelu na Skałkę o godz. 09.00.

W poniedziałek, wtorek i środę będziemy przeżywać „Dni Krzyżowe”, dni modlitw o dobre urodzaje i za kraje głodujące.

Przed kościołem i w zakrystii można nabyć aktualną prasę katolicką: Gość niedzielny, Źródło. Jest również Carolus.

Dziękujemy za ofiarę na pomoc dla Ukrainy – zebrano 998,00 zł i 2 centy.