Jesteś tutaj: Strona główna Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia 27 Niedziela Zwykła 2017

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA  8.10.2017r.

W Polsce przeżywamy XVII Dzień Papieski pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją” Przed kościołem zbiórka do puszek na fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.                        Nabożeństwo różańcowe o godz. 16.00, po nabożeństwie Msza św.

KALENDARZ LITURGICZNY

Święto bł. Wincentego Kadłubka, biskupa.

Podczas  Mszy św. o godz. 18.00 tradycyjnie modlimy się w intencji wszystkich rodzin przez przyczynę bł. Franciszki Siedliskiej.

Wsp. bł. Marii Angeli Truszkowskiej, dziewicy.

Wsp. św. Jana XXIII, papieża.

Nowenna do MB Nieustającej Pomocy połączona z różańcem.

Spotkanie kandydatów do bierzmowania kl. IIIa – gimnazjum o godz. 18.00.

Wsp. bł. Jana Beyzyma, prezbitera.

Po Mszy św. o godz. 18.00, adoracja Najświętszego Sakramentu.

Wsp. bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera.

Jest to drugi piątek miesiąca, w naszej wspólnocie modlimy się za zmarłych wypominanych podczas nabożeństwa różańcowego Fatimskiego. Jest to 13 dzień miesiąca ostatni dzień Objawień Fatimskich. W naszym kościele nabożeństwo Fatimskie rozpocznie o godz. 17.30. – serdecznie zapraszamy.

Wsp. św. Małgorzaty Marii Alacoque, dziewicy.

Niedziela

Wsp. św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła.

W Bazylice oo. Bernardynów o godz. 17.00. Msza św. Jubileuszowa

w intencji Miejskiej Orkiestry Dętej z Kalwarii Zebrzydowskiej w 170r istnienia. Po Mszy św. o godz. 18.00. koncert w wykonaniu Orkiestry.

Przed kościołem i w zakrystii można nabyć aktualną prasę katolicką: Gość niedzielny   i Źródło . Jest również Carolus oraz Głos św. Józefa z Kalwarii.

Serdecznie dziękujemy za podwiezienie do chorych panom: Aleksandrowi Cimer i Leszkowi Śpiewakowi.

Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. Prosimy o zadbanie i porządek w miejscu spoczynku naszych przodków. Przypominamy o sortowaniu odpadów zgodnie z opisem na pojemnikach. Najcenniejszym darem dla naszych zmarłych jest modlitwa. Przyjmujemy na wypominki jednorazowe i roczne. W każdy drugi piątek miesiąca sprawowana jest Msza św. w intencji zmarłych. Wypominkami jednorazowymi modlimy się w listopadzie. Wypominki roczne połączone z dziesiątkiem różańca czytane będą w każdą niedzielę roku 20 minut przed mszami o 8:00, 9:30 i 11:00. Prosimy o zaznaczenie na kartkach wypominków rocznych odpowiedniej godziny jednej mszy, przed którą chcemy usłyszeć Imiona i Nazwiska naszych zmarłych

Ogłoszenia 25 Niedziela Zwykła 2017

OGŁOSZENIA – XXV NIEDZIELA ZWYKŁA  24.09.2017r.

KALENDARZ LITURGICZNY

Wsp. bł. Władysława z Gielniowa

Podczas Mszy św. o godz. 18.00 modlimy się w intencji wszystkich rodzin

Wsp. śś. Kosmy i Damiana, patronów aptekarzy

O godz. 18 Msza św. dla kandydatów przygotowujących się do bierzmowania z klasy 7, a po niej spotkanie na auli.

Wsp. św. Wincentego à Paulo, prezbitera

Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 17.45.

Wsp. św. Wacława, męczennika

Od godz. 15.30 spotkanie kandydatów do bierzmowania z gimnazjum. Klasa II a -15:30, klasa II b i c – 16:15.

Kolejne spotkanie w ramach kursu Alpha o godz. 18.00

Po Mszy św. o godz. 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

W tym dniu przypada 6. rocznica święceń biskupich o. Damiana Muskusa, otaczajmy go naszą modlitwą

Święto śś. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała

Odpust ku czci św. Michała Archanioła w Zebrzydowicach – suma o godz. 18:00

Wsp. św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła

O godz. 12. 00 w klasztorze Msza św. pod przewodnictwem bp. Damiana z okazji zjazdu absolwentów na jubileusz 120 - lecia Zespołu Szkół im. KEN

Niedziela

Jest to pierwsza niedziela miesiąca, po Mszach świętych adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. o godz. 08.00 zmianka różańcowa.

Przed kościołem i w zakrystii można nabyć aktualną prasę katolicką: Gość niedzielny, Źródło. Jest również Carolus i Głos św. Józefa z Kalwarii.

W tym tygodniu rozpoczynamy październik poświęcony szczególnie modlitwie różańcowej, w której nasz ratunek i obrona. Zgodnie z „Wykazem odpustów” za odmówienie różańca w kościele można zyskać odpust zupełny. Nabożeństwa różańcowe codziennie o 17:30, a w niedziele o 16:00. Niech na tej modlitwie nie zabraknie dzieci i młodzieży!

W związku z Jubileuszem 400 – lecia lokacji Kalwarii Zebrzydowskiej Urząd Miasta zaprasza do udziału w nieodpłatnej pielgrzymce na Wawel i udziale w uroczystej Mszy św. przed ołtarzem koronacyjnym. Wyjazd 1 października tj. w niedziele z placu przed Kościołem o godz. 15:30. Zapisy w zakrystii.

Dnia 7 października tj. w sobotę organizowany będzie wyjazd do Częstochowy na Jasną Górę do Sanktuarium NMP na uroczyste zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi. Wyjazd planowany jest o godz. 13:30 spod naszego kościoła parafialnego. Szczegółowe informacje oraz zapisy można uzyskać pod numerem: 500 641 765

Urząd Miasta w Kalwarii Zebrzydowskiej przygotowuje się do opracowania wniosku i pozyskania dofinansowania do urządzeń, które produkują energie elektryczna i cieplną. Maksymalny poziom dofinansowania to 60 % kosztów. Ankiety można składać w sekretariacie do 05.10.2017. Więcej informacji na stronie internetowej Urzędu Miasta i w sekretariacie.