Jesteś tutaj: Strona główna Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia V Niedziela Zwykła

Nieszpory o godz. 16.00, po nabożeństwie Msza św. Przypominamy o nabożeństwie Czterdziestogodzinnym. Do wspólnej i indywidualnej modlitwy zapraszamy dzieci i młodzież. Początek o godz. 17.30, zakończenie Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00.

KALENDARZ LITURGICZNY

Wsp. św. Hieronima Emilianiego, zakonnika

Podczas Mszy św. o godz. 18.00 modlimy się w intencji wszystkich rodzin.

Wtorek

Spotkanie kandydatów do bierzmowania klasy I gimnazjum: klasa I „a” o godz. 16:00, klasa I „b” o godz. 16:45

Środa Popielcowa

W Kościele rozpoczynamy Okres Wielkiego Postu. Msze święte z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 06.30, 08.00, 10.00, 16.00 i 18.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły i abstynencja od pokarmów mięsnych. Okres Wielkiego Postu to czas rozważania Męki i Śmierci Pana Jezusa. Niech ten czas pozwoli nam na wyciszenie i wśród codziennych obowiązków zwrócenie większej uwagi na sprawy naszej duszy i wieczności. Pomogą nam w tym nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich żali na które serdecznie zapraszamy.

Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 17.00 i 19.00. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 15.30. W Polsce za udział w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Przez najbliższy tydzień będziemy się modlić o trzeźwość narodu. Od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej w naszej Archidiecezji trwa czas spowiedzi i Komunii wielkanocnej. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 17.45.

Wsp. NMP z Lourdes

W tym dniu przypada jubileuszowy XXIV Światowy Dzień Chorego. Na Mszę św. pod przewodnictwem o. bpa Damiana Muskusa OFM do Bazyliki oo. Bernrdynów  o godz. 12.00 zapraszamy wszystkich chorych i starszych, którzy mogą przyjść lub podjechać do bazyliki. Po Mszy św. spotkanie w klasztorze. Skorzystajmy z Roku Jubileuszowego Miłosierdzia i przejdźmy przez Bramę Miłosierdzia w kościele Stacyjnym. Rodziny chorych prosimy o pomoc w dotarciu na to jubileuszowe spotkanie.

W kościele po Mszy św. o godz. 18.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu.

Piątek

Drugi miesiąca, w naszej wspólnocie parafialnej modlimy się za zmarłych wypominanych w ciągu roku. Różaniec w intencji zmarłych z wypominkami po Drodze Krzyżowej, o godz. 18.00. – Msza św.

Droga Krzyżowa o godz. 17.00. i 19.00

Święto świętych Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa, patronów Europy

Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15.30

Składka  z tego dnia przeznaczona jest na prace remontowe w parafii

Przed kościołem i w zakrystii można nabyć aktualną prasę katolicką: „Gość niedzielny” , „Źródło” i „Carolus”.

Bardzo dziękujemy za podwiezienie do chorych panom: Aleksandrowi Cimer i Grzegorzowi Janusiewicz.

W minionym tygodniu zakończyliśmy kolędę – serdecznie dziękujemy za otwarte drzwi Waszych domów i mieszkań, życzliwość która płynęła z Waszych serc i troskę o nasze wspólne sprawy parafialne. Dziękujemy za ofiary składane na nasze ręce. Tym darem materialnym dzielimy się z innymi i przeznaczamy: 25% oddajemy na potrzeby diecezji, z pozostałej części przeznaczamy na utrzymanie UPJPII w Krakowie, Seminarium Duchownego naszej diecezji i domów Księży Emerytów w Makowie Podhalańskim i Swoszowicach. Wspieramy również księży naszej diecezji pracujących na misjach. W intencji wszystkich ofiarodawców każdy kapłan odprawi Mszę św. Ks. Tomasz tę Mszę odprawił 23.01.2016 r.