Jesteś tutaj: Strona główna Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia XXVI Niedziela Zwykła

O godz. 11:00 pobłogosławienie i wręczenie różańców dzieciom przygotowującym się do Pierwszej Komunii Świętej. Nieszpory o godz. 16.00, po nabożeństwie Msza święta.

KALENDARZ LITURGICZNY

Wsp. śś. Kosmy i Damiana, patronów aptekarzy

Podczas Mszy św. o godz. 18.00 modlimy się w intencji wszystkich rodzin

Wsp. św. Wincentego à Paulo, prezbitera

Spotkanie kandydatów na ministrantów  o 18:30 w zakrystii

Wsp. św. Wacława, męczennika

W tym dniu przypada 5. rocznica święceń biskupich o. Damiana Muskusa, otaczajmy go naszą modlitwą

Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 17.45.

Święto śś. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała

Odpust ku czci św. Michała Archanioła w Zebrzydowicach – suma o godz. 18:00

Po Mszy św. o godz. 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

Wsp. św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła

Wsp. św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła

To pierwsza sobota miesiąca – Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP
i nabożeństwo wynagradzające o godz. 07.00. O godz. 17.30 różaniec poprowadzi Honorowa Straż Niepokalanego Serca NMP

Odwiedziny chorych i starszych z Najświętszym Sakramentem od godz. 09.00

Wsp. śś. Aniołów Stróżów

Będzie to pierwsza niedziela miesiąca, po Mszach świętych adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. o godz. 08.00 zmianka różańcowa.

Wszystkich zainteresowanych aktywnością stowarzyszenia GPS Kalwaria zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę świętą o godz. 16:30, a potem na spotkanie w auli rozpoczynające nowy rok działalności.

Przed kościołem i w zakrystii można nabyć aktualną prasę katolicką: Gość niedzielny, Źródło.Jest również Carolus.

W tym tygodniu rozpoczynamy październik poświęcony szczególnie modlitwie różańcowej, w której nasz ratunek i obrona. Zgodnie z „Wykazem odpustów” za odmówienie różańca w kościele można zyskać odpust zupełny. Nabożeństwa różańcowe codziennie o 17:30, a w niedziele o 16:00. Niech na tej modlitwie nie zabraknie dzieci i młodzieży!

Organizujemy wyjazd na koronację obrazu MB Śnieżnej przez kard. Stanisława Dziwisza

w Tokarni koło Pcimia w dniu 8 października. Zapisy u pań: Marii Kawaler i Zofii Bruzda. Szczegółowe informacje w gablocie.

Wydawanie żywności w punkcie Caritas w poniedziałek od 15 do 18 i w środę od 10 do 13

Szlachetna Paczka – projekt pomocy rodzinom, które z niezawinionych przyczyn znalazły się

w trudnej sytuacji materialnej, po raz kolejny wystartuje w Kalwarii Zebrzydowskiej. Obecnie poszukiwani są wolontariusze, którzy pomogliby w projekcie na terenie gmin Kalwaria Zebrzydowska, Stryszów i Lanckorona. Chętnych prosimy o zgłaszanie się przez stronę internetową www.szlachetnapaczka.pl