W i t a m y     S e r d e c z n i e

na naszej parafialnej stronie internetowej.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławieństwa Bożego.

Jesteś tutaj: Strona główna Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia II niedziela Wielkiego Postu

Gorzkie żale z Kazaniem Pasyjnym o godz. 15.30, po nabożeństwie Msza św. Składka zbierana podczas nabożeństwa przeznaczona jest na kwiaty do Grobu Pańskiego.  W drugą Niedzielę Wielkiego Postu w całej Polsce modlitwą i ofiarami wspieramy polskich misjonarzy. 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Otaczamy modlitwą tych wszystkich, którzy po zakończeniu wojny w 1945 r. podjęli dalszą walkę z kolejnym okupantem naszej Ojczyzny. Zachęcamy, by ci bohaterowie oraz historia tamtych lat była nam bliżej znana.

KALENDARZ LITURGICZNY

Podczas Mszy św. o godz. 18.00., modlimy się w intencji rodzin.

Po Mszy św. o godz. 18.00, spotkanie Akcji Katolickiej.

O godz. 17.30, różaniec prowadzą członkowie Akcji Katolickiej.

Pierwszy miesiąca, o wstawiennictwo prosimy św. Antoniego z Padwy.

Spotkanie klas I gimnazjum przygotowujących się do sakramentu bierzmowania: klasa I „a” o godzinie 16:00, klasa I „b” o 16:45

Święto św. Kazimierza, patrona Archidiecezji Krakowskiej.

Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 17.45.

Czwartek

Pierwszy miesiąca modlimy się w intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Po Mszy św. o godz. 18.00 Godzina Święta. Spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej o godz. 19:20.

Piątek

Pierwszy miesiąca. Msza św. wotywna o NSPJ i nabożeństwo wynagradzające o godz. 07.00 i 18.00. Msza św. dla dzieci o 16.30, po Mszy św. Droga Krzyżowa. Dla młodzieży Droga Krzyżowa o godz. 19.00. Spowiedź rano od godz. 06.00, po południu od 15.30.

Sobota

Pierwsza miesiąca. Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP i nabożeństwo wynagradzające o godz. 07.00. Odwiedziny chorych i starszych z Najświętszym Sakramentem od godz. 09.00. Prosimy o zgłoszenie tych chorych i starszych, którzy przyjmują tylko z racji rekolekcji wielkopostnych, które rozpoczniemy 14.03.2015 r. O godz. 17.30. Honorowa Straż Niepokalanego Serca NMP poprowadzi różaniec.

Niedziela

Druga miesiąca, taca z tego dnia przeznaczona jest na prace remontowe w parafii.

Przed kościołem i w zakrystii można nabyć aktualną prasę katolicką: "Gość niedzielny" i "Źródło". Jest również "Carolus". Można nabyć gazetę okolicznościową.

Kto jeszcze pragnie otworzyć drzwi i przyjąć gości podczas ŚDM 2016, prosimy o oddanie deklaracji, które rozprowadzaliśmy podczas kolędy.

Zapraszamy na Msze Świętą szkolną dla uczniów

Fot. J. Leski
 w każdą niedziele o godzinie 11:00

Nowenna do MB Nieustającej Pomocy