Jesteś tutaj: Strona główna Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA – XI NIEDZIELA ZWYKŁA 18.VI.2017r.

Nieszpory z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i procesja Eucharystyczna o godz.16.00., po nabożeństwie Msza św. O godz. 15.00. w Bazylice OO. Bernardynów pod przewodnictwem Metropolity Krakowskiego arcybiskupa Marka Jędraszewskiego uroczysta Msza św. na rozpoczęcie uroczystości 400 - Lecia lokacji Kalwarii Zebrzydowskiej – do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszamy.

KALENDARZ LITURGICZNY

Poniedziałek

Wsp. św. Romualda, opata.

Tradycyjnie modlimy się w intencji rodzin podczas Mszy św. o 18.00. przez przyczynę bł. Franciszki Siedliskiej.

Wsp. św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.

Nowenna do MB Nieustającej Pomocy połączona z nabożeństwem czerwcowym.

Wsp. śś. męczenników Jana Fishera, biskupa i Tomasza Morea.

Zakończenie Oktawy Bożego Ciała, poświęcenie wianków. Po Mszy św. o godz. 18.00. i nabożeństwie adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 08.30. Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla dzieci szkoły podstawowej. O godz. 10.00. dla młodzieży gimnazjum.

Piątek

Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa z procesją po Mszy św. o godz. 18.00. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

O godz. 08.00. Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla młodzieży szkół średnich.

Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

W tym dniu przypada wsp. Niepokalanego Serca NMP. Jest to święto patronalne Honorowej Straży Niepokalanego Serca NMP. O godz. 17.30 różaniec poprowadzi Honorowa Straż Niepokalanego Serca NMP.

Odpust w Stanisławiu Górnym – suma o godz. 11.00.

Niedziela

Odpust w Lanckoronie ku czci Narodzenia św. Jana Chrzciciela – suma o godz. 11.30.Przed kościołem zbiórka do puszek na rzecz osób niepełnosprawnych z Fundacji AGAPE.

Przed kościołem i w zakrystii można nabyć aktualną prasę katolicką: Gość niedzielny, Źródło. Jest również Mały gość niedzielny. Serdecznie dziękujemy za tacę z ubiegłej niedzieli na prace remontowe w parafii, złożono – 5689,00zł i 2euro. Składamy również za przygotowanie i udział w procesji Bożego Ciała. Zachęcamy do licznego udziału w trwającej oktawie tej uroczystości. Wczoraj w Bazylice OO. Bernardynów przez posługę Bp. Kazimierza Górnego czterech diakonów tej wspólnoty przyjęło święcenia kapłańskie – naszą modlitwą otaczamy neoprezbiterów i modlimy się o nowe powołania kapłańskie.

OGŁOSZENIA – XI NIEDZIELA ZWYKŁA 11.VI.2017r. UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

Nabożeństwo czerwcowe o godz. 16.00., po nabożeństwie Msza św. W naszej archidiecezji kończy się okres spowiedzi i Komunii wielkanocnej. Dzisiejsza niedziela to druga miesiąca, taca z tego dnia przeznaczona jest na dalsze prace remontowe w parafii.

KALENDARZ LITURGICZNY

Poniedziałek

Po Mszy św. o godz. 18.00. spotkanie PZC „Nazaret”.

Wtorek

Wsp. św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klasy I Gim. O godz. 15.00

Zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie o godz. 18.00.

Wsp. bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.

W parafii rozpoczniemy przeżywać oktawę Bożego Ciała. Procesja Eucharystyczna po Mszy św. o godz. 18.00. Bardzo prosimy by piękne zwyczaje i tradycje pielęgnować i przekazywać następnym pokoleniom. Zachęcamy do licznego udziału w tej pięknej modlitwie dziękczynnej. Niech nie braknie dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia dzwoneczkami. Klasy trzecie prosimy, by przychodziły w strojach pierwszokomunijnych. Feretrony niech będą noszone przez całą oktawę.

Nowenna do MB Nieustającej Pomocy połączona z nabożeństwem czerwcowym.

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.

Msze św. w naszym kościele: 06.30.,08.00.,09.30.,11.00., 12.30.

O godz. 15.00. Msza św. pod przewodnictwem o. Bp. Damiana Muskusa OFM Bern., po której wyrusza procesja do Klasztoru

oo. Bernardynów. Trasa procesji tradycyjna ul. 3Maja, ul. Kościuszki. Bardzo prosimy o przygotowanie ołtarzy i o porządek na trasie procesji. Prosimy o przygotowanie ołtarzy:

I ołtarz – przy  kapliczce MB – mieszkańców ul. 3Maja                           i ul. Bernardyńskiej.

II ołtarz – przy domu pp. Pawlikowskich – mieszkańców ul. Kościuszki          i Klasztornej

III ołtarz – przy kaplicy św. Rafała – mieszkańców Bugaja

IV ołtarz – na ołtarzu polowym przy klasztorze – OO. Bernardyni.

Za pobożne uczestniczenie w procesji można zyskać odpust zupełny. Składka z tego dnia przeznaczona jest na budownictwo sakralne.

Piątek

Trzeci miesiąca, dzień szczególnej czci Miłosierdzia Bożego. Nowenna do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30.

Wsp. św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika.

Niedziela

O godz. 15.00. w Kalwaryjskim Sanktuarium uroczysta Msza św. pod przewodnictwem Krakowskiego Ordynariusza Ks. Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego na rozpoczęcie uroczystości obchodów 400 –Lecia lokacji Kalwarii Zebrzydowskiej.