W i t a m y     S e r d e c z n i e

na naszej parafialnej stronie internetowej.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławieństwa Bożego.

Jesteś tutaj: Strona główna Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia III Niedziela Wielkanocna

Nieszpory o godz. 16.00, po nabożeństwie Msza święta. Rozpoczyna się 7. Tydzień Biblijny – zachęcamy do modlitwy Słowem Bożym i czytania Pisma Świętego. „Nieznajomość Biblii jest nieznajomością Chrystusa” – mówił św. Hieronim.

KALENDARZ LITURGICZNY

Poniedziałek

Spotkanie klas II gimnazjum przygotowujące do bierzmowania na auli plebanii: klasa II „a” o godz. 16:00, klasa II „b” – 16:45

Podczas Mszy św. o godz. 18.00. modlimy się w intencji wszystkich rodzin

Wspomnienie św. Anzelma, biskupa i doktora Kościoła

Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 17:45

Uroczystość św. Wojciecha  B. M., głównego patrona Polski

O 19:20 spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

Wspomnienie św. Jerzego, męczennika

Święto św. Marka Ewangelisty

Tego dnia odbędzie się kolejne spotkanie młodzieży dekanatu kalwaryjskiego przygotowujące do ŚDM w 2016 roku. Rozpoczęcie w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej w Przytkowicach o 14:30. Szczegóły na plakatach.

W przyszłą niedzielę Światowy Dzień Modlitw o Powołania

Tego dnia CKSiT zaprasza na koncert Eleni z okazji rocznicy kanonizacji św. Jana Pawła II na salę widowiskową przy ul. Broniewskiego na godz. 19:00. Bilety do nabycia w Starym Kinie.

Burmistrz Miasta informuje, że 20 kwietnia o godz. 18:00 w CKSiT odbędzie się spotkanie z mieszkańcami nt. inwentaryzacji źródeł niskiej emisji oraz wymiany kotłów. Na stronie internetowej Urzędu Miasta można pobrać ankiety do wypełnienia na ww. temat.

Przed kościołem i w zakrystii można nabyć aktualną prasę katolicką: „Gość niedzielny”, „Źródło” i „Przewodnik katolicki”. Jest również „Carolus”.

W nocy z piątku na sobotę Pan Bóg powołał do wieczności Mamę Księdza Proboszcza, śp. Marię Cygan. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się we wtorek 21 kwietnia w Zakliczynie koło Myślenic: o 13:30 wyprowadzenie w kondukcie z domu, o 14:00 Msza święta w kościele parafialnym i odprowadzenie ma miejsce spoczynku. Wspólny wyjazd autokarem we wtorek o 12:00. Zapisy dzisiaj po Mszach świętych w zakrystii. Zmarłą polećmy miłosiernemu Chrystusowi. Wieczny odpoczynek…

Zapraszamy na Msze Świętą szkolną dla uczniów

Fot. J. Leski