W i t a m y     S e r d e c z n i e

na naszej parafialnej stronie internetowej.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławieństwa Bożego.

Jesteś tutaj: Strona główna Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia XXII niedziela zwykła

Nieszpory o godz. 16.00, po nabożeństwie Msza św.

Wsp. bł. Bronisławy, dziewicy

Dla dzieci i młodzieży rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Dla ludzi wierzących na nowe obowiązki niezbędne jest błogosławieństwo Boże, dlatego dzieci i młodzież wraz z rodzicami i nauczycielami zapraszamy na Mszę św. rozpoczynającą nowy rok szkolny:

godz. 08.00 – młodzież szkół średnich
godz. 09.00 – młodzież gimnazjum
godz. 10.00 – dzieci szkoły podstawowej
godz. 11.00 – dzieci i młodzież Ośrodka Szkolno-Wychowawczego

O godz. 17.30 różaniec prowadzi Akcja Katolicka, po Mszy św. spotkanie członków Akcji na plebanii

Podczas  Mszy św. o godz. 18.00. tradycyjnie modlimy się w intencji wszystkich rodzin przez przyczynę bł. Franciszki Siedliskiej.

Pierwszy wtorek miesiąca - prosimy o wstawiennictwo św. Antoniego.

Wsp. św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła

Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 17.45.

Czwartek

Wsp. bł. Stelli Mardosewicz i dziesięciu Towarzyszek, dziewic i męczennic (ss. Nazaretanek z Nowogródka)

Jest to pierwszy czwartek miesiąca - modlimy się za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Po Mszy św. o godz. 18.00 Godzina Święta.

Piątek

Pierwszy piątek miesiąca. Msza św. wotywna o NSPJ i nabożeństwo wynagradzające za grzechy o godz. 07.00 i 18.00.

Msza św. dla dzieci o 16.30, dla młodzieży o 19.00. Spowiedź rano od godz. 06.00, po południu od 15.30. Bardzo prosimy dzieci i młodzież o skorzystanie z daru pojednania, by z czystym sercem rozpocząć nowy rok szkolny.

Sobota

Pierwsza sobota miesiąca. Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 07.00.

O godz. 17.30 różaniec prowadzony przez Honorową Straż Niepokalanego Serca NMP.

Odwiedziny chorych i starszych w domach od godz. 09.00. O godz. 10.00. Msza św. dziękczynna w 35 r. istnienia Towarzystwa Przyjaciół Kalwarii.

Niedziela

Pierwsza niedziela miesiąca, po Mszach świętych adoracja Najświętszego Sakramentu. Zmianka różańcowa po Mszy św. o godz. 08.00. W tym dniu odbędzie się XXII Pielgrzymka Rodzin do Sanktuarium Kalwaryjskiego.

Serdecznie witamy w naszej parafii ks. Leszka Kaczmarczyka, który po studiach i święceniach prezbiteratu został skierowany na wikariusza do naszej wspólnoty. Od dzisiaj w naszej parafii rozpoczął miesięczną praktykę duszpasterską kleryk piątego roku studiów Mateusz Podczerwiński. Życzymy ks. Leszkowi i klerykowi Mateuszowi opieki Bożej i dużo życzliwości od ludzi.

Przed kościołem i w zakrystii można nabyć aktualną prasę katolicką: Gość niedzielny, Źródło i Przewodnik katolicki. Jest również Carolus.

Od jutra wracamy do porządku stałego odprawiania Mszy św. w dni powszednie: 06.30, 07.00 i 18.00.

Zapraszamy na Msze Świętą szkolną dla uczniów

Fot. J. Leski
 w każdą niedziele o godzinie 11:00

Nowenna do MB Nieustającej Pomocy

Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w każdą środę o godzinie 17:45

Intencje do nowenny można składać pod obrazem MB przy Ołtarzu Głównym

Boże Ciało

Msze Święte w Boże Ciało:
6:30, 8:00, 9:30, 11:00 i 12:30

Po Mszy świętej o 15:00 w Bazylice o. Bernardynów procesja z klasztoru do kościoła parafialnego i po procesji Msza święta.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału i wyznania wiary w Jezusa Eucharystycznego!