W i t a m y     S e r d e c z n i e

na naszej parafialnej stronie internetowej.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławieństwa Bożego.

Jesteś tutaj: Strona główna Ogłoszenia parafialne

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

OGŁOSZENIA – NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO  20.04.2014r.

Nieszpory z wystawieniem Najświętszego Sakramentu o godz. 16.00., po nabożeństwie Msza św. o godz. 16.30. Nowenna przed uroczystością Miłosierdzia Bożego codziennie przed Mszą św.     o godzinie 18.00.

KALENDARZ LITURGICZNY

Poniedziałek

Drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Msze św. w naszym kościele według porządku niedzielnego. Taca z tego dnia przeznaczona jest UJPII w Krakowie.

Ostatni dzień Nowenny miesięcy przed kanonizacją bł. Jana Pawła II.

Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 17.45.

W nocy wyrusza Pielgrzymka na kanonizację bł. Jana Pawła II do Rzymu.

Po Mszy św. o godz. 18.00., adoracja Najświętszego Sakramentu.

Święto św. Marka Ewangelisty.

Z racji uroczystego charakteru oktawy Zmartwychwstania nie obowiązuje wstrzemięźliwość  od pokarmów mięsnych.

Po Mszy św. o godz. 18.00. modlitewne czuwanie przed kanonizacją

bł. Jana  Pawła II i Jana XXIII do 21.00.

Uroczystość Miłosierdzia Bożego.

W Rzymie kanonizacja dwóch Wielkich Błogosławionych Papieży: Jana Pawła II i Jana XXIII. Uroczystości rozpoczną się o godz. 10.00.

W naszej parafii nie będzie Mszy św. o godz. 11.00., by każdy mógł spokojnie oglądać transmisje z tego wielkiego historycznego wydarzenia.

W naszej diecezji rozpoczyna się 70 Tydzień Miłosierdzia przeniesiony z października na ten termin. Składka z tej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby Caritas.

Przed kościołem i w zakrystii można nabyć aktualną prasę katolicką: Gość niedzielny, Źródło i Przewodnik katolicki, Carolus.

Serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy przyczynili się do godnego przeżycia Świętego Triduum i Niedzieli Zmartwychwstania: ks. Tomaszowi za przygotowanie służby liturgicznej,  ks. Krzysztofowi za projekt Ciemnicy i Grobu Pańskiego. Za pomoc przy wykonaniu: pp. Eli       i Arturowi Stawowym, p. Grażynie i Renacie Płachta, p. Andrzejowi Wójcikowi, p. Marzenie Gajda, naszym Siostrom Nazaretankom i lektorom. Strażakom i tym którzy się wcielili               w żołnierzy rzymskich czuwających przy Grobie Pańskim. Organiście z chórem, scholii, ministrantom i p. Róży. Za ufundowany Paschał Zarządowi Koła Pszczelarskiego w Kalwarii.   Za ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego – złożono 2660,50zł.

Zapraszamy na Msze Świętą szkolną dla uczniów

Fot. J. Leski