W i t a m y     S e r d e c z n i e

na naszej parafialnej stronie internetowej.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławieństwa Bożego.

Jesteś tutaj: Strona główna Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia XXVI niedziela zwykła

OGŁOSZENIA –  XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA  28.09.2014 r.

Nieszpory o godz. 16.00, po nabożeństwie Msza św. Dzisiaj przypada trzecia rocznica święceń biskupich bpa Grzegorza Rysia i Damiana Muskusa – pamiętajmy o nich w naszej modlitwie.

KALENDARZ LITURGICZNY

Święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała

Podczas  Mszy św. o godz. 18.00 tradycyjnie modlimy się w intencji wszystkich rodzin przez przyczynę bł. Franciszki Siedliskiej.

Odpust w Zebrzydowicach ku czci św. Michała Archanioła – suma o godz. 18.00.

Wsp. św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła

Wsp. św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła

Rozpoczyna się październik – miesiąc różańca świętego. Odpowiedzmy na apel Ks. Kardynała Stanisława Dziwisza z ostatniej niedzieli i licznie gromadźmy się na wspólnej modlitwie. W tych trudnych czasach zamętu i zagrożeń pewny ratunek w modlitwie. Nabożeństwo różańcowe w naszym kościele w dni powszednie o godz. 17.30, w niedziele i święta o godz. 16.00. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy połączona z nabożeństwem.

Wsp. świętych Aniołów Stróżów

Jest to Pierwszy Czwartek miesiąca, modlimy się za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

Po Mszy św. o godz. 18.00 Godzina Święta.

Piątek

Pierwszy miesiąca. Msza św. wotywna o NSPJ i nabożeństwo wynagradzające o godz. 07.00 i 18.00. Msza św. dla dzieci o godz. 16.30, dla młodzieży o godz. 19.00. Spowiedź rano od godz. 06.00, po południu od 15.30.

Wsp. św. Franciszka z Asyżu

Jest to pierwsza sobota miesiąca, Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP i nabożeństwo wynagradzające o godz. 07.00. O godz. 17.30 różaniec poprowadzi Honorowa Straż Niepokalanego Serca NMP. Odwiedziny chorych i starszych z Panem Jezusem od godz. 09.00.

Wsp. św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy

Jest to pierwsza niedziela miesiąca, po Mszach świętych adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. o godz. 08.00 zmianka różańcowa.

Spotkanie rodziców dzieci klas III SP przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej w czwartek 2 października o 19:20 po zakończeniu adoracji w kościele.

Przed kościołem i w zakrystii można nabyć aktualną prasę katolicką: Gość niedzielny, Źródło i Przewodnik katolicki. Jest również Carolus.

Zapraszamy na Msze Świętą szkolną dla uczniów

Fot. J. Leski
 w każdą niedziele o godzinie 11:00

Nowenna do MB Nieustającej Pomocy

Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w każdą środę o godzinie 17:45

Intencje do nowenny można składać pod obrazem MB przy Ołtarzu Głównym

Boże Ciało

Msze Święte w Boże Ciało:
6:30, 8:00, 9:30, 11:00 i 12:30

Po Mszy świętej o 15:00 w Bazylice o. Bernardynów procesja z klasztoru do kościoła parafialnego i po procesji Msza święta.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału i wyznania wiary w Jezusa Eucharystycznego!