Jesteś tutaj: Strona główna Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia Niedziela Zesłania Ducha Świętego 20 V 2018

OGŁOSZENIA –  NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 20.V.2018r.

Przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W dniu dzisiejszym za odśpiewanie  lub odmówienie „ O Stworzycielu Duchu przyjdź” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Podczas Mszy św. o godz. 11.00. – 52 dzieci przystąpi do Pierwszej Komunii Świętej. Dzieciom pierwszokomunijnym przypominamy o nabożeństwie w kaplicy Cudownego Obrazu MB Kalwaryjskiej o godz. 16.00. podczas którego zawierzymy dzieci pod Jej opiekę. Bardzo prosimy wszystkie dzieci, by uczestniczyły gorliwie w nabożeństwach „białego tygodnia” o godz. 18.00.

Nabożeństwo majowe  w kościele o godz. 16.00., po nabożeństwie Msza św.

Święto NMP, Matki Kościoła.

Msze święte w naszym kościele o godz. 06.30., 08.00., 10.00. i 18.00.

Wsp. św. Rity z Cascii, zakonnicy.

O godz. 16.00. próba dla dzieci z klasy IV przed rocznicą I-szej Komunii św.

Ks. Proboszcz Wiesław obchodzi 35 rocznicę święceń kapłańskich. Zapraszamy na mszę o 18:00 w intencji ks. Proboszcza.

Nowenna do MB Nieustającej Pomocy połączona z nabożeństwem majowym.

Czwartek

Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

Po Mszy św. wieczornej i nabożeństwie adoracja Najświętszego Sakramentu i nowenna Jubileuszowa.

Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania II klasa gimnazjum:

kl. IIa -15.30., kl. IIb i c – godz. 16.15.

Wsp. św. Grzegorza VII, papieża.

Od 17:00 Spowiedź przed Rocznicą Komunii Świętej.

Sobota

Wsp. św. Filipa Nereusza, prezbitera.

W tym dniu modlimy się za wszystkie matki.

UROCZYSTOŚĆ  NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY.

W naszej archidiecezji kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

Na Mszy o 11:00 Rocznica Pierwszej Komunii Świętej

W Przytkowicach odpust ku czci Przenajświętszej Trójcy – suma odpustowa  o godz. 11.30.

Zakończenie XXI Dni Papieskich uroczystą galą i koncertem laureatów o godz. 15.00. w auli Wyższego Seminarium oo. Bernardynów.

Dzisiaj wieczorem dk. Adam wraz z 25 kolegami rozpoczyna rekolekcje przed święceniami kapłańskimi. Pamiętajmy o nich w swoich modlitwach. Jednocześnie          dk. Adam serdecznie zaprasza na uroczystość święceń do Katedry na Wawelu w sobotę 26 maja o godz. 09.00.(dla chętnych jest organizowany bus – zgłoszenia w zakrystii).                                                                  Przed kościołem i w zakrystii można nabyć aktualną prasę katolicką: Gość niedzielny, Źródło, Carolus. Jest również nasza gazetka parafialna.

Serdecznie dziękujemy za ofiarę z ubiegłej niedzieli na dalsze prace remontowe, złożono – 4897,00zł.

Ogłoszenia Parafialne VII Niedziela Wielkanocna 2018

OGŁOSZENIA – VII NIEDZIELA WIELKANOCNA   13.05.2018r. UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIE

Wpatrujemy się w Chrystusa, który do nieba wstępuje i przypomina nam gdzie nasza droga zmierza i jaki jest cel ostateczny naszego życia. Dzisiaj rozpoczynamy Nabożeństwo Fatimskie o godz. 18.00., dlatego nie będzie Mszy św. o godz. 16.30.             i nabożeństwa o godz. 16.00.  W Krakowie tradycyjna procesja ku czci św. Stanisława BM z Wawelu na Skałkę.

Święto św. Macieja, Apostoła.

Podczas Mszy św. o godz. 18.00. i nabożeństwa modlimy się za wszystkie rodziny.

Wsp. bł. Zofii Czeskiej, zakonnicy.

Spotkanie formacyjne dla przygotowujących się do bierzmowania dla klasy VII. Kl. VIIa – godz.17.00., Kl. VIIb – godz. 18.30. Obowiązkowy udział we Mszy św. i nabożeństwie majowym.

Święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, głównego patrona Polski.

Nowenna do MB Nieustającej Pomocy połączona z nabożeństwem majowym. O godz. 20.00. „Droga Światła” ulicami Kalwarii Zebrzydowskiej. Jest to nabożeństwo odprawiane w okresie wielkanocnym wzorowane na Drodze Krzyżowej.

Czwartek

Po Mszy św. i nabożeństwie majowym, adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa przez wstawiennictwo św. o. Pio.

W auli na plebanii kolejne spotkanie kursu „Beta” o godz. 18.00.

Wsp. św. Stanisława Papczyńskiego, prezbitera.

Jest to trzeci piątek miesiąca, dzień szczególnej czci Miłosierdzia Bożego – nowenna o godz. 17.30.

Sobota

O godz. 09.00. spowiedź dla dzieci z klasy III przed Pierwszą Komunią Świętą, dla ich rodziców i rodziny.

W Sanktuarium oo. Bernardynów czuwanie modlitewne przed Zesłaniem Ducha Świętego, które rozpocznie się modlitwą różańcową

o godz. 20.30. W programie: różaniec, konferencja i Eucharystia.

Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o wylanie Ducha Świętego.

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

Podczas Mszy św. o godz. 11.00.-  52  dzieci z klasy trzeciej przystąpi do Pierwszej Komunii Świętej. Bardzo prosimy, by tę Mszę św. pozostawić dzieciom i ich rodzinom. O godz. 16.00. w kaplicy MB Kalwaryjskiej, nabożeństwo majowe i zawierzenie dzieci pod Jej opiekę