W i t a m y     S e r d e c z n i e

na naszej parafialnej stronie internetowej.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławieństwa Bożego.

Jesteś tutaj: Strona główna Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia Zesłanie Ducha Świętego

Przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W dniu dzisiejszym za odśpiewanie  lub odmówienie „O Stworzycielu Duchu przyjdź” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Nabożeństwo majowe o godz. 16.00, po nabożeństwie Msza św. Dzień dzisiejszy to również ogromna odpowiedzialność za przyszłość Ojczyzny - naszej Matki. Niech nikt nie będzie obojętny wobec tych wydarzeń i oddaniem swojego głosu zgodnie z dobrze uformowanym sumieniem dokona właściwego wyboru.

KALENDARZ LITURGICZNY

Święto NMP, Matki Kościoła

Msze święte w naszym kościele o godz. 06.30, 08.00, 10.00,15.15 dla przedszkolaków i 18.00. W tym dniu ks. Tomasz przeżywa II rocznicę święceń w Jego intencji będziemy się modlić o godz. 18.00.

O godz. 19.00 spotkanie członków Parafialnej Rady i Komitetu Utrzymania Cmentarza

Wsp. św. Filipa Nereusza, prezbitera

Jest to również Dzień Matki. Będziemy się modlić w intencji wszystkich naszych mam.

Wsp. św. Augustyna z Canterbury, biskupa

Nowenna do MB Nieustającej Pomocy połączona z nabożeństwem majowym.

Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

Po Mszy św. wieczornej i nabożeństwie adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 19.30. spotkanie rodziców młodzieży klasy III gimnazjum przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

Wsp. św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy

Wsp. św. Jana  Sarkandra, prezbitera i męczennika

O godz. 09.00. w Katedrze Wawelskiej 15 diakonów przyjmie święcenia prezbiteratu. Otoczmy naszą modlitwą nowych kapłanów.

O godz. 16.00. w aulii Seminarium OO. Bernardynów zakończenie XVIII Dni Papieskich

UROCZYSTOŚĆ  NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

W tym dniu ks. Leszek przeżywa I rocznicę swoich święceń.

W Przytkowicach odpust ku czci Najświętszej Trójcy – suma odpustowa o godz. 11.30

Przed kościołem i w zakrystii można nabyć aktualną prasę katolicką: Gość niedzielny, Źródło i Mały gość niedzielny. Jest również Carolus.

Bardzo dziękujemy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych,  za złożoną ofiarę 2500,00 zł na potrzeby kościoła. Caritas na pomoc dla Nepalu do puszek zebrała 2776,00 zł.

Drużynie Dziewcząt z Parafialnego Klubu Sportowego – z sekcji Piłki Siatkowej - gratulujemy wczorajszego zwycięstwa i zajęcia I miejsca na Parafiadzie Klubów Sportowych w Krakowie.

Zapraszamy na Msze Świętą szkolną dla uczniów

Fot. J. Leski