Jesteś tutaj: Strona główna Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia 2 Niedziela Adwentu 2017

II NIEDZIELA ADWENTU  10.12.2017r.

W drugą niedzielę  Adwentu modlimy się za Kościół na Wschodzie i wspieramy materialnie. Przed kościołem zbiórka do puszek na ten cel. . Nieszpory o godz. 16.00., po nabożeństwie Msza św.

Wsp. św. Damazego I, papieża.

Podczas Mszy św. o godz. 18.00. modlimy się w intencji wszystkich rodzin.

Wsp. NMP z Guadelupe.

Wsp. św. Łucji, dziewicy i męczennicy.

Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 17.45. Spotkanie młodzieży z kl. 3A Gim do Bierzmowania o 18:00

Wsp. św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.

Po Mszy św. o godz. 18.00., adoracja Najświętszego Sakramentu

i modlitwa przez wstawiennictwo św. o. Pio.

Piątek

Trzeci piątek miesiąca, dzień szczególnej czci Miłosierdzia Bożego, nowenna o godz. 17.30.

Niedziela

Zgromadzenie Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu, Prowincja Krakowska podjęło się budowy przedszkola w naszej parafii. Fundusze na ten cel siostry pozyskują z dobrowolnych ofiar życzliwych ludzi. Nasza parafia w to dzieło włączy się poprzez ofiarę składaną na tacę w tym dniu. Siostry  przed kościołem organizują Kiermasz Ozdób Świątecznych.

Całkowity dochód z ofiar przeznaczony będzie na WYPOSAŻENIE nowobudującego się przedszkola.

Zachęcamy wszystkich parafian do wsparcia tego dzieła. Istnieje również możliwość wsparcia dzieła poprzez wpłatę na KONTO:

23 1050 1445 1000 0023 6725 9799

Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać. Ofiarodawcy polecani są modlitwą dzieci, sióstr i pracowników przedszkola.

Przed kościołem i w zakrystii można nabyć aktualną prasę katolicką: Gość niedzielny, Źródło, Carolus oraz nasza gazetka parafialna Głos św. Józefa z Kalwarii.

W zakrystii można nabyć  świece „Pomocy wigilijnej”, składając ofiarę przy zakupie tej świecy pomagamy najbardziej potrzebującym.

Ks. Wiesław Cygan, proboszcz

Ogłoszenia 1 Niedziela Adwentu 2017

I NIEDZIELA ADWENTU  3.12.2017r.

Dzisiejsza niedziela rozpoczyna okres Adwentu, który jest dla chrześcijanina czasem pobożnego
i radosnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Roraty w naszym kościele codziennie o godz. 18.00, w soboty o godz. 7.00. Serdecznie wszystkich zapraszamy do licznego udziału w tym pięknym nabożeństwie szczególnie dzieci. Nieszpory o godz. 16.00, po nabożeństwie Msza św.

KALENDARZ LITURGICZNY

Wsp. św. Barbary, dziewicy i męczennicy.

Podczas Mszy św. o godz. 18.00, modlimy się w intencji rodzin.

O godz. 17.30. różaniec poprowadzą członkowie Akcji Katolickiej.

Po Mszy św. spotkanie członków Akcji na plebanii.

Pierwszy miesiąca o wstawiennictwo prosimy św. Antoniego Padewskiego.

Wsp. św. Mikołaja, biskupa.

Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 17.45.

Wsp. św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.

Pierwszy czwartek miesiąca - modlimy się za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Po Mszy św. o godz. 18.00 Godzina Święta.

Piątek

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

Msze św. w naszym kościele o godz. 06.30., 08.00., 10.00. i 18.00. Podczas Mszy św. o godz. 18.00. pobłogosławienie i nałożenie medalików przez rodziców dzieciom przygotowującym się do I-szej Komunii św. Z racji uroczystości nie  obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Wsp. św. Jana Diego. W tym dniu swoje imieniny obchodzi nasz
ks. Proboszcz Wiesław. Jako cała wspólnota parafialna św. Józefa życzymy ks. Proboszczowi błogosławieństwa Bożego, wszelkich łask i zdrowia potrzebnego w realizacji powołania kapłańskiego i pasterskiego w kościele i pośród nas. Msza Święta w intencji Ks. Proboszcza z okazji imienin będzie w niedzielę 10 grudnia o godzinie 11:00 – serdecznie zapraszamy wszystkich parafian.

Niedziela

W drugą niedzielę Adwentu  modlitwą i materialnie wspieramy Kościół na Wschodzie.

Przed kościołem i w zakrystii można nabyć aktualną prasę katolicką: Gość niedzielny, Źródło i Carolus, oraz nasza gazetka parafialna. Dla dzieci jest Mały gość niedzielny pomocny w przeżywaniu rorat.

Każdego roku w okresie Adwentu Caritas Polska rozprowadza świece „Pomocy wigilijnej”, składając ofiarę przy zakupie tej świecy pomagamy najbardziej potrzebującym. Świece można nabyć w zakrystii.

Serdecznie dziękujemy za podwiezienie do chorych panom: Aleksandrowi Cimer i Markowi Bartoszkowi.

W minionym tygodniu do Domu Ojca w Niebie odszedł
+ Franciszek Szczurek

Wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie.

Ks. Wiesław Cygan, proboszcz