Jesteś tutaj: Strona główna Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA – II NIEDZIELA WIELKANOCNA CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO 23.04.2017r

Łączymy się duchowo z pielgrzymi w  Łagiewnikach i dziękujemy za dar Miłosierdzia Bożego.  Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 16.00, po nabożeństwie Msza św. o godz.16.30. Składka przeznaczona na potrzeby Caritas Archidiecezji.

KALENDARZ LITURGICZNY

Poniedziałek

Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski przeniesiona z dnia wczorajszego.

Święto św. Marka, Ewangelisty.

W tym dniu swojego patrona czci nasz Metropolita ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski – otoczmy Go naszą modlitwą.

Również w tym dniu czci swojego patrona ks. Jarosław – w Jego intencji będziemy się modlić podczas Mszy św. o godz. 18.00.

Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 17.45.

Po Mszy św. o godz. 18.00., adoracja Najświętszego Sakramentu

i modlitwa  przez wstawiennictwo św. o. Pio

Spotkanie kandydatów do bierzmowania klasy II Gimnazjum:

Kl. II A – 16.00., Kl. IIB – 16.45.

Wsp. św. Ludwika  Marii Grignion de Montfort, prezbitera.

Sobota

Święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy. W tym dniu rozpoczyna się nowenna przed uroczystością św. Stanisława, biskupa i męczennika.

O godz. rozpoczęcie nabożeństw majowych  z procesją.

Przed kościołem i w zakrystii można nabyć aktualną prasę katolicką: „Gość niedzielny”, „Źródło” i „Carolus”. Dla dzieci jest Mały gość niedzielny.

Parafialny klub Sportowy św. Józef ma zaszczyt zaprosić na Jubileuszowe XX Dni Papieskie, które odbędą się w dniach 14- 27 maja 2017r w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Hasłem tegorocznych Dni Papieskich jest zawołanie Ojca Świętego ,,Cały Twój Maryjo”..

W roku jubileuszu naszego klubu chcielibyśmy nawiązać przede wszystkim do Objawień Fatimskich, które odegrały znaczącą rolę w życiu i nauczaniu Jana Pawła II.

Przed nami dwa tygodnie zmagań sportowych, intelektualnych i artystycznych, a jednocześnie niezapomniane chwile, emocje i wzruszenia, które z pewnością będą nam towarzyszyć. Jak co roku serdecznie zapraszamy do licznego udziału we wszystkich konkursach, zawodach i imprezach, w których w tamtym roku wzięło udział ponad 1000 osób

Pragniemy, aby Jubileuszowe Dni Papieskie były naprawdę wyjątkowe i stanowiły nie tylko kontynuację dobrych tradycji naszego klubu, ale przede wszystkim jeszcze mocniej zjednoczyły nas wszystkich wokół osoby wielkiego Papieża Polaka- Jana Pawła II i pozwoliły poznawać i rozszerzać jego naukę.
Zgłoszenia przyjmujemy na stronie: www.dnipapieskie.pksswjozef.pl

OGŁOSZENIA – NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 16.04.2017r.

OGŁOSZENIA – NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO  16.04.2017r.

Nieszpory z wystawieniem Najświętszego Sakramentu o godz. 16.00., po nabożeństwie Msza św. o godz. 16.30. Nowenna przed uroczystością Miłosierdzia Bożego codziennie przed Mszą św. o godzinie 18.00.

KALENDARZ LITURGICZNY

Poniedziałek

Drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Msze św. w naszym kościele według porządku niedzielnego. Taca z tego dnia przeznaczona jest UJPII          w Krakowie.

Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 17.45.

Po Mszy św. o godz. 18.00. adoracja Najświętszego Sakramentu.

W tym dniu nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mię snych

Miłosierdzia Bożego.

W tym dniu rozpoczyna się 73 Tydzień Miłosierdzia.

Taca z tego dnia przeznaczona jest na CARITAS.

Odpust ku czci Miłosierdzia Bożego w Barwałdzie Górnym – suma

o godz. 11.30.

Przed kościołem i w zakrystii można nabyć aktualną prasę katolicką: Gość niedzielny, Źródło  i  Carolus.

Serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy przyczynili się do godnego przeżycia Świętego Triduum i Niedzieli Zmartwychwstania: księżom Jarkowi i Leszkowi za przygotowanie służby liturgicznej, za projekt, czuwanie  i wykonanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego. Za pomoc przy wykonaniu: p. Renacie Płachta, Dawidowi Mrożkowi, pp. Piotrowi i Irenie Grodeckim, lektorom, młodzieży z Grupy Apostolskiej i GPS Kalwaria. Strażakom i tym którzy się wcielili w żołnierzy rzymskich czuwających przy Grobie Pańskim. Organiście z chórem, scholii, ministrantom i p. Róży. Za ufundowany Paschał Zarządowi Koła Pszczelarskiego w Kalwarii.   Za ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego – złożono 2751,40zł.  Bóg zapłać za ofiarę z ubiegłej niedzieli na prace remontowe – złożono 6519,50zł.