W i t a m y     S e r d e c z n i e

na naszej parafialnej stronie internetowej.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławieństwa Bożego.

Jesteś tutaj: Strona główna Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia XXX niedziela zwykła - rocznica poświecenia własnego kościoła

W dzisiejszą niedzielę dziękujemy Panu Bogu za dom modlitwy, za ludzi, którzy go wznosili i za tych wszystkich, którzy aktualnie się troszczą o utrzymanie kościoła i wspierają duchowo i materialnie wszystkie prace remontowe i porządkowe w obiektach, którymi parafia dysponuje.  Nabożeństwo różańcowe o godz. 16.00. Przypominamy o koncercie zespołu "Proboszczowie", który odbędzie się w kościele o godz. 17.30.

KALENDARZ LITURGICZNY

Poniedziałek

Podczas  Mszy św. o godz. 18.00 tradycyjnie modlimy się w intencji wszystkich rodzin przez przyczynę bł. Franciszki Siedliskiej.

Święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza

Nowenna do MB Nieustającej Pomocy połączona z różańcem

Po Mszy św. o godz. 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu

Zakończenie nabożeństw różańcowych o godz. 17.30

Spowiedź przed uroczystością Wszystkich Świętych od godz. 16.30. Zachęcamy do skorzystania z daru pojednania, by skutecznie pomóc naszym zmarłym zwłaszcza duszą w czyścu cierpiącym.

Uroczystość Wszystkich Świętych

Msze święte w naszym kościele według porządku niedzielnego – nie będzie Mszy św. o godz. 12.30 i 16.30. W kaplicy na cmentarzu Msza św. za wszystkich zmarłych o godz. 14.00, po Mszy św. procesja po cmentarzu z modlitwą i wypominkami. O godz. 19.00 – różaniec w  intencji naszych zmarłych. Chorych z racji pierwszej soboty odwiedzimy w sobotę 08.11.14 r.

Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych

W tym dniu nie będzie Mszy św. w kościele o godz. 12.30 i 16.30. Intencja z godz. 12.30 zostanie odprawiona na cmentarzu o godz. 14.00. Na cmentarzu po południu porządek nabożeństw jak pierwszego listopada.

Jest to pierwsza niedziela miesiąca po Mszach świętych adoracja Najświętszego Sakramentu, po Mszy św. o godz. 08.30 zmianka różańcowa.

Wierni, którzy nawiedzą kościół lub kaplicę cmentarną 1 i 2 listopada mogą dostąpić odpustu zupełnego, który może być ofiarowany tylko za zmarłych. Nawiedzając świątynie należy odmówić: „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga…”, być w stanie łaski uświęcającej i pomodlić się w intencjach Ojca Świętego.

Wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i przynajmniej w myśli pomodlą się za zmarłych, zyskują odpust, który może być ofiarowany za dusze w czyścu cierpiące: odpust w dniach od 1 do 8 listopada jest zupełny, w inne dni roku cząstkowy.

Tradycyjnie Komitet Utrzymania Cmentarza 1 i 2 listopada będzie kwestował na dalsze prace remontowe i porządkowe na cmentarzu.

Przed kościołem i w zakrystii można nabyć aktualną prasę katolicką. Jest też Mały gość niedzielny

Zapraszamy na Msze Świętą szkolną dla uczniów

Fot. J. Leski