Jesteś tutaj: Strona główna Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia VI Niedziela Zwykła 2018

VI Niedziela Zwykła- 11.2.2018

W dniu dzisiejszym przeżywamy XXVI Światowy Dzień Chorego. Msza św. w intencji chorych i starszych o godz. 16.30. – serdecznie zapraszamy. Nieszpory o godz. 16.00., po nabożeństwie Msza św. Przypominamy o nabożeństwie Czterdziestogodzinnym. Do wspólnej i indywidualnej modlitwy zapraszamy kobiety. Początek o godz. 17.30., zakończenie Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00.

KALENDARZ LITURGICZNY

Podczas Mszy św. o godz. 18.00. modlimy się w intencji wszystkich rodzin.

Po Mszy św. spotkanie członków Parafialnego Zespołu Caritas.

Środa Popielcowa.

W Kościele rozpoczynamy Okres Wielkiego Postu. Msze święte z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 06.30., 08.00., 10.00., 16.00. i 18.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły i abstynencja od pokarmów mięsnych. Okres Wielkiego Postu to czas rozważania  męki i śmierci Pana Jezusa. Niech ten czas pozwoli nam na wyciszenie i wśród codziennych obowiązków zwrócenie większej uwagi na sprawy naszej duszy i wieczności. Pomogą nam w tym nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich żali na które serdecznie zapraszamy.

Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 17.00. i 19.00. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 16.00. W Polsce za udział w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Przez najbliższy tydzień będziemy się modlić o trzeźwość narodu. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy

o godz. 17.45.

Czwartek

Po Mszy św. o godz. 18.00., adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa przez wstawiennictwo św. o. Pio.

Droga Krzyżowa o godz. 17.00. i 19.00.

Wsp. świętych Siedmiu Założycieli Zakonu Serwitów NMP.

Niedziela

Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00. Składka w tym dniu przeznaczona jest na Centrum Jana Pawła II, a podczas nabożeństwa  na kwiaty do Grobu Pańskiego.

Od dzisiejszej niedzieli w naszej archidiecezji rozpoczyna się okres spowiedzi
i Komunii św. wielkanocnej; trwa do uroczystości Trójcy Przenajświętszej.

Przed kościołem i w zakrystii można nabyć aktualną prasę katolicką: „Gość niedzielny” , „Źródło”, „Carolus” i gazetka parafialna.

Ogłoszenia Parafialne V Niedziela Zwykła 2018

OGŁOSZENIA – V NIEDZIELA ZWYKŁA 04.02.2018 r.

Pierwsza niedziela miesiąca, po Mszach świętych adoracja Najświętszego Sakramentu.  Nieszpory o godz. 16:00, po nabożeństwie Msza św. Dzisiaj drugi dzień nabożeństwa Czterdziestogodzinnego do wspólnej i indywidualnej modlitwy zapraszamy dzieci i młodzież.

Wsp. św. Agaty, dziewicy i męczennicy.

Tego dnia na Mszy świętej wieczornej modlimy się w intencji wszystkich rodzin naszej parafii przez wstawiennictwo bł. Franciszki Siedliskiej.

O godz. 17.30. Akcja Katolicka poprowadzi różaniec. Po Mszy św. spotkanie Akcji Katolickiej w aulii na plebanii.

Wsp. śś. męczenników Pawła Miki i Towarzyszy.

Jest to pierwszy wtorek miesiąca o wstawiennictwo prosimy św. Antoniego

z Padwy.

Wsp. bł. Klary Szczęsnej, dziewicy.

Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 17:45

Podczas Mszy św. o godz. 18.00. młodzież klas III gimnazjum przyjmie Krzyże do bierzmowania. Do udziału w tej modlitwie zapraszamy również rodziców.

Czwartek

Wsp. św. Józefiny Bakhity, dziewicy.

Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa przez wstawiennictwo

św. o. Pio  po Mszy św. o godz. 18:00.

Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klasy II gimnazjum o godz. 16.30.

Jest to drugi piątek miesiąca, modlimy się w intencji zmarłych wypominanych.

Wsp. św. Scholastyki, dziewicy.

Niedziela

Wsp. NMP z Lourdes.

W tym dniu przypada XXVI Światowy Dzień Chorego. Na Mszę św.

w intencji wszystkich chorych i starszych zapraszamy o godz. 16.30. Jest to trzeci dzień Nabożeństwa Czterdziestogodzinnego, do modlitwy zapraszamy wszystkie kobiety. Na godz. 18.00. zapraszamy Grupy modlitewne, na 19.30. Żywy Różaniec.

W minionym tygodniu zakończyliśmy kolędę – serdecznie dziękujemy za otwarte drzwi Waszych domów i mieszkań, oraz życzliwość, która płynęła z Waszych serc i troskę o nasze wspólne sprawy parafialne. Dziękujemy za ofiary składane na nasze ręce. Tym darem materialnym dzielimy się z innymi i przeznaczamy: 25% oddajemy na potrzeby diecezji, z pozostałej części przeznaczamy na utrzymanie UPJPII w Krakowie, na Seminarium naszej Archidiecezji i Domów Księży Emerytów w Makowie Podhalańskim i w Swoszowicach. Wspieramy również księży naszej diecezji pracujących na misjach. W intencji wszystkich ofiarodawców każdy kapłan odprawi Mszę św.

Przed kościołem i w zakrystii można nabyć aktualną prasę katolicką: „Gość niedzielny”, „Źródło”, „Carolus” i nasza gazetka parafialna.

Bardzo dziękujemy za podwiezienie do chorych panom Aleksandrowi Cimer i Leszkowi Śpiewakowi.